Toward more reliable long-term indices of geomagnetic activity : Correcting a new inhomogeneity problem in early geomagnetic data

Tekijät: Holappa, L.; Mursula, K.
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 76801
Julkaisuvuosi: 2015
ISSN: 2169-9380
Volyymi: 120
Numero: 10
Sivunumerot: 8288 - 8297
Tieteenala: Luonnontieteet
Avaruustieteet ja tähtitiede
Koulutusala: Luonnontieteellinen
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mursula, Kalevi Juhani - Oulun yliopisto, Avaruusilmasto
Holappa, Lauri Aarni Ilari - Oulun yliopisto, Avaruusilmasto
Sarja: Journal of Geophysical Research: Space Physics
Linkit: https://dx.doi.org/10.1002/2015JA021752
Organisaation sisäinen affiliaatio: Oulun yliopisto, Avaruusilmasto