Numerical model for the shear rheology of two-dimensional wet foams with deformable bubbles

Tekijät: Kähärä, Topi;Tallinen, Tuomas;Timonen, Jussi
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 65027
Julkaisija: American Physical Society
Julkaisuvuosi: 2014
ISSN: 1539-3755
Volyymi: 90
Numero: 3
Tieteenala: Luonnontieteet
Fysiikka
Koulutusala: Luonnontieteellinen
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Timonen, Jussi - Jyväskylän yliopisto, Fysiikan laitos
Kähärä, Topi - Jyväskylän yliopisto, Fysiikan laitos
Tallinen, Tuomas - Jyväskylän yliopisto, Fysiikan laitos
Sarja: Physical Review E
Linkit: https://dx.doi.org/10.1103/PhysRevE.90.032307
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Fysiikan laitos