Regional compensation for statistical maximum likelihood reconstruction error of PET image pixels

Tekijät: Forma, J.; Niemi, J.A.; Ruotsalainen, U.
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 65044
Julkaisija: IOP Publishing
Julkaisuvuosi: 2013
ISSN: 0031-9155
Volyymi: 58
Numero: 14
Sivunumerot: 4849 - 4864
Tieteenala: Tekniikka
Lääketieteen tekniikka
Koulutusala: Teknillistieteellinen
Sarja: Physics in Medicine and Biology
Linkit: https://dx.doi.org/10.1088/0031-9155/58/14/4849
Organisaation sisäinen affiliaatio: Tampereen teknillinen yliopisto, Signaalinkäsittelyn laitos
Tampereen teknillinen yliopisto, Matematiikan laitos

Samankaltaisia teoksia