Conforming and non-conforming functional a posteriori error estimates for elliptic boundary value problems in exterior domains: theory and numerical tests

Tekijät: Mali, Olli;Muzalevsky, Alexey;Pauly, Dirk
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 66699
Julkaisija: De Gruyter
Julkaisuvuosi: 2013
ISSN: 0927-6467
Volyymi: 28
Numero: 6
Sivunumerot: 577 - 596
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Koulutusala: Luonnontieteellinen
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Sarja: Russian Journal of Numerical Analysis and Mathematical Modelling
Linkit: https://dx.doi.org/10.1515/rnam-2013-0032
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos