EFFICIENT COMPUTATION WITH A LINEAR MIXED MODEL ON LARGE-SCALE DATA SETS WITH APPLICATIONS TO GENETIC STUDIES

Julkaisussa: Annals of Applied Statistics
Tekijät: Pirinen, Matti; Donnelly, Peter; Spencer, Chris C. A.
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 51202
Julkaisuvuosi: 2013
ISSN: 1932-6157
Emojulkaisun nimi: Annals of Applied Statistics
Volyymi: 7
Numero: 1
Sivunumerot: 369 - 390
Tieteenala: Lääke- ja terveystieteet
Oikeuslääketiede ja muut lääketieteet
Koulutusala: Lääketieteellinen
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Pirinen, Matti - Helsingin yliopisto, Suomen molekyylilääketieteen instituutti
Sarja: Annals of Applied Statistics
Linkit: https://dx.doi.org/10.1214/12-AOAS586
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Suomen molekyylilääketieteen instituutti