Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems

Tekijä: Mali Olli;Repin Sergey
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 66699
Julkaisija: Walter de Gruyter
Julkaisuvuosi: 2011
ISSN: 0927-6467
Volyymi: 26
Numero: 4
Sivunumerot: 413 - 425
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Koulutusala: Luonnontieteellinen
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Repin, Sergey - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Sarja: Russian Journal of Numerical Analysis and Mathematical Modelling
Linkit: https://dx.doi.org/10.1515/RJNAMM.2011.023
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos