Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems

Tekijä: Mali Olli;Repin Sergey
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 66699
Julkaisija: Walter de Gruyter
Julkaisuvuosi: 2011
ISSN: 0927-6467
Volyymi: 26
Numero: 4
Sivunumerot: 413 - 425
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Koulutusala: Luonnontieteellinen
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Repin, Sergey - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Sarja: Russian Journal of Numerical Analysis and Mathematical Modelling
Linkit: https://dx.doi.org/10.1515/RJNAMM.2011.023
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
suborganization 0/Yliopisto/
1/Yliopisto/Jyväskylän yliopisto/
2/Yliopisto/Jyväskylän yliopisto/Tietotekniikan laitos/
institution Jyväskylän yliopisto
org_id 011190635771
title Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems
spellingShingle Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems
Russian Journal of Numerical Analysis and Mathematical Modelling
Mali, Olli
title_full Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems
title_fullStr Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems
title_full_unstemmed Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems
title_sort BLOWUP OF ERRORS CAUSED BY INEXACT KNOWLEDGE OF THE POISSON RATIO IN SOME ELASTICITY PROBLEMS
title_short Blowup of errors caused by inexact knowledge of the Poisson ratio in some elasticity problems
author_additional Mali Olli;Repin Sergey
container_start_page 413
container_end_page 425
jufo_series 66699
jufo_class 1
series Russian Journal of Numerical Analysis and Mathematical Modelling
seriesStr Russian Journal of Numerical Analysis and Mathematical Modelling
issn 0927-6467
container_volume 26
container_issue 4
publisher Walter de Gruyter
place_of_publication Berlin
okm_publication_type A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
1/TYPE_A/TYPE_A1/
okm_primary_field_of_science Matematiikka
1/Luonnontieteet/Matematiikka/
field_of_education Luonnontieteellinen
icop 1
language iso_639_2_eng englanti
open_access OA_0 Ei OA
author Mali, Olli
author2 Mali, Olli
Repin, Sergey
local_author Mali, Olli
Repin, Sergey
local_author3 Mali, Olli
Mali, O.
Repin, Sergey
Repin, S.
local_author2 Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Repin, Sergey - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
publishDate 2011
country_of_origin 276
kv 1
url https://dx.doi.org/10.1515/RJNAMM.2011.023
doi https://dx.doi.org/10.1515/RJNAMM.2011.023
id 0050441711
last_indexed 2020-05-31T07:40:28Z
_version_ 1668179587976134656
score 13,251137