Rule Consequentialism (and Kantian Contractualism) at Top Rates

Julkaisussa: Philosophical Quarterly
Tekijä: Toppinen, Teemu Mauno Matias
Tekijöiden määrä: 1
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 64950
Julkaisuvuosi: 2016
ISSN: 0031-8094
Emojulkaisun nimi: Philosophical Quarterly
Volyymi: 66
Numero: 262
Sivunumerot: 122 - 135
Tieteenala: Humanistiset tieteet
Filosofia
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Toppinen, Teemu Mauno Matias - Helsingin yliopisto, Valtiotieteellinen tiedekunta
Sarja: Philosophical Quarterly
Linkit: https://dx.doi.org/10.1093/pq/pqv065
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Valtiotieteellinen tiedekunta