Unevenly mixed Romani languages

Julkaisussa: International Journal of Bilingualism
Tekijät: Granqvist, Kimmo; Adamou, Evangelia
Tekijöiden määrä: 2
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 58266
Julkaisuvuosi: 2015
ISSN: 1367-0069
Emojulkaisun nimi: International Journal of Bilingualism
Volyymi: 19
Numero: 5
Sivunumerot: 525 - 547
Tieteenala: Humanistiset tieteet
Kielitieteet
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Granqvist, Kimmo - Helsingin yliopisto, Humanistinen tiedekunta
Sarja: International Journal of Bilingualism
Linkit: https://dx.doi.org/10.1177/1367006914524645
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Humanistinen tiedekunta