Estimates of the solution set for a class of elliptic problems with incompletely known data

Tekijät: Mali, Olli;Repin, Sergey
Tekijöiden määrä: 2
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 52476
Julkaisija: Springer Netherlands; BIT Foundation
Julkaisuvuosi: 2016
ISSN: 0006-3835
Volyymi: 56
Numero: 1
Sivunumerot: 163 - 188
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Repin, Sergey - Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos
Sarja: BIT Numerical Mathematics
Aiheet:
Linkit: https://doi.org/10.1007/s10543-015-0552-2
https://dx.doi.org/10.1007/s10543-015-0552-2
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Tietotekniikan laitos