Pseudorapidity dependence of long-range two-particle correlations in pPb collisions at root sNN=5.02 TeV

Julkaisussa: Physical Review C
Tekijät: Khachatryan, V.; Eerola, P.; Pekkanen, J.; Voutilainen, M.; Härkönen, J.; Karimäki, V.; Kinnunen, R.; Lampén, T.; Lassila-Perini, K.; Lehti, S.; Lindén, T.; Luukka, P.; Peltola, T.; Tuominiemi, J.; Tuovinen, E.; Wendland, L.; Talvitie, J.; Tuuva, T.; ,
Tekijöiden määrä: 19
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 84118
Julkaisuvuosi: 2017
ISSN: 2469-9985
2469-9993
Emojulkaisun nimi: Physical Review C
Volyymi: 96
Numero: 1
Tieteenala: Luonnontieteet
Fysiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Tuovinen, E. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Härkönen, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Pekkanen, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Tuominiemi, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lassila-Perini, K. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Wendland, L. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Voutilainen, M. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Eerola, P. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Luukka, P. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Kinnunen, R. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lehti, S. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lampén, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lindén, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Peltola, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Karimäki, V. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Sarja: Physical Review C
Linkit: http://hdl.handle.net/10138/224310
https://dx.doi.org/10.1103/PhysRevC.96.014915
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta