A Posteriori Modelling-Discretization Error Estimate for Elliptic Problems with L ∞-Coefficients

Tekijät: Weymuth, Monika; Sauter, Stefan; Repin, Sergey
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 53911
Julkaisija: Walter de Gruyter GmbH
Julkaisuvuosi: 2017
ISSN: 1609-4840
Volyymi: 17
Numero: 3
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Repin, Sergey - Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta
Sarja: Computational Methods in Applied Mathematics
Linkit: https://doi.org/10.1515/cmam-2017-0015
https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/56257
https://dx.doi.org/10.1515/cmam-2017-0015
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta