Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems

Tekijä: Mali, Olli
Tekijöiden määrä: 1
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 64267
Julkaisija: Taylor & Francis Inc.
Julkaisuvuosi: 2017
ISSN: 0163-0563
Volyymi: 38
Numero: 1
Sivunumerot: 58 - 79
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta
Sarja: Numerical Functional Analysis and Optimization
Aiheet:
Linkit: https://doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
https://jyx.jyu.fi/dspace/handle/123456789/52715
https://dx.doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta