Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems

Tekijä: Mali, Olli
Tekijöiden määrä: 1
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 64267
Julkaisija: Taylor & Francis Inc.
Julkaisuvuosi: 2017
ISSN: 0163-0563
Volyymi: 38
Numero: 1
Sivunumerot: 58 - 79
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta
Sarja: Numerical Functional Analysis and Optimization
Linkit: https://doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/52715
https://dx.doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
Organisaation sisäinen affiliaatio: Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta
suborganization 0/Yliopisto/
1/Yliopisto/Jyväskylän yliopisto/
2/Yliopisto/Jyväskylän yliopisto/Informaatioteknologian tiedekunta/
institution Jyväskylän yliopisto
org_id 71827
title Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems
spellingShingle Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems
Numerical Functional Analysis and Optimization
Mali, Olli
title_full Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems
title_fullStr Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems
title_full_unstemmed Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems
title_sort ERROR ESTIMATES FOR A CLASS OF ELLIPTIC OPTIMAL CONTROL PROBLEMS
title_short Error Estimates for a Class of Elliptic Optimal Control Problems
author_additional Mali, Olli
n_contributors 1
n_contributors_class 1
container_start_page 58
container_end_page 79
jufo_series 64267
jufo_class 1
series Numerical Functional Analysis and Optimization
seriesStr Numerical Functional Analysis and Optimization
issn 0163-0563
container_volume 38
container_issue 1
publisher Taylor & Francis Inc.
okm_publication_type A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
1/TYPE_A/TYPE_A1/
okm_primary_field_of_science Matematiikka
1/Luonnontieteet/Matematiikka/
icop 0
language iso_639_2_eng englanti
open_access OA_0 Ei OA
RT_1 Rinnakkaistallennettu
open_access2 RT_1 Rinnakkaistallennettu
author Mali, Olli
author2 Mali, Olli
local_author Mali, Olli
local_author3 Mali, Olli
Mali, O.
local_author2 Mali, Olli - Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta
publishDate 2017
country_of_origin 840
kv 1
url https://doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/52715
https://dx.doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
doi https://dx.doi.org/10.1080/01630563.2016.1217881
id 0285265017
last_indexed 2020-06-04T02:10:47Z
_version_ 1668521234204196864
score 13,252731