On a new Sheffer class of polynomials related to normal product distribution

Julkaisussa: Theory of Probability and Mathematical Statistics
Tekijät: Azmoodeh, Ehsan; Gasbarra, Dario
Tekijöiden määrä: 2
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 68401
Julkaisuvuosi: 2018
ISSN: 0094-9000
1547-7363
Emojulkaisun nimi: Theory of Probability and Mathematical Statistics
Volyymi: 98
Numero: 1
Sivunumerot: 51 - 69
Tieteenala: Luonnontieteet
Tilastotiede
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Gasbarra, Dario - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Sarja: Theory of Probability and Mathematical Statistics
Aiheet:
Linkit: http://hdl.handle.net/10138/307997
https://dx.doi.org/10.1090/tpms/1062
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta