Book review. H.McKean, Probability: The Classical Limit Theorems (Cambridge Univ. Pr., 2014)

Tekijä: Merikoski, Jorma
Tekijöiden määrä: 1
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: B1 Kirjoitus tieteellisessä aikakauslehdessä
JUFO-ID: 59010
Julkaisuvuosi: 2018
ISSN: 0306-7734
Volyymi: 86
Numero: 3
Sivunumerot: 598 - 599
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Merikoski, Jorma - Tampereen yliopisto, Luonnontieteiden tiedekunta
Sarja: INTERNATIONAL STATISTICAL REVIEW
Linkit: https://dx.doi.org/10.1111/insr.12297
Organisaation sisäinen affiliaatio: Tampereen yliopisto, Luonnontieteiden tiedekunta