The Creston, California, meteorite fall and the origin of L chondrites

Julkaisussa: Meteoritics and Planetary Science
Tekijät: , ; Jenniskens, Peter; Utas, Jason; Yin, Qing-Zhu; Matson, Robert D.; Fries, Marc; Howell, J. Andreas; Free, Dwayne; Albers, Jim; Devillepoix, Hadrien; Bland, Phil; Miller, Aaron; Verish, Robert; Garvie, Laurence A. J.; Zolensky, Michael E.; Ziegler, Karen; Sanborn, Matthew E.; Verosub, Kenneth L.; Rowland, Douglas J.; Ostrowski, Daniel R.
Tekijöiden määrä: 34
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 63286
Julkaisuvuosi: 2019
ISSN: 1086-9379
1945-5100
Emojulkaisun nimi: Meteoritics and Planetary Science
Volyymi: 54
Numero: 4
Sivunumerot: 699 - 720
Tieteenala: Luonnontieteet
Avaruustieteet ja tähtitiede
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Granvik, Mikael - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Sarja: Meteoritics and Planetary Science
Aiheet:
Linkit: https://dx.doi.org/10.1111/maps.13235
https://escholarship.org/content/qt1tj2s85x/qt1tj2s85x.pdf?t=pnw03u
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta