Initial Enlargement in a Markov Chain Market Model

Tekijät: Gasbarra, Dario; Morlanes, Jose Igor; Valkeila, Esko
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
JUFO-ID: 67614
Julkaisija: WORLD SCIENTIFIC
Julkaisuvuosi: 2011
ISSN: 0219-4937
Volyymi: 11
Numero: 2-3
Sivunumerot: 389 - 413
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Sarja: STOCHASTICS AND DYNAMICS
Aiheet:
Linkit: https://dx.doi.org/10.1142/S021949371100336X
Organisaation sisäinen affiliaatio: Aalto-yliopisto, Department of Mathematics and Systems Analysis