Estimation of Viterbi path in Bayesian hidden Markov models

Julkaisussa: Metron : rivista internazionale di statistica
Tekijät: Lember, Juri; Gasbarra, Dario; Koloydenko, Alexey; Kuljus, Kristi
Tekijöiden määrä: 4
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 63307
Julkaisuvuosi: 2019
ISSN: 0026-1424
Emojulkaisun nimi: Metron : rivista internazionale di statistica
Volyymi: 77
Numero: 2
Sivunumerot: 137 - 169
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Gasbarra, Dario - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Sarja: Metron : rivista internazionale di statistica
Aiheet:
HMM
EM
Linkit: https://dx.doi.org/10.1007/s40300-019-00152-7
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta