A game-theoretic evaluation of an ISP business model in caching

Tekijät: Künsemöller, Jörn; Zhang, Nan; Berg, Kimmo; Soares, João
Tekijöiden määrä: 4
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 57854
Julkaisija: Springer Netherlands
Julkaisuvuosi: 2016
ISSN: 1387-3326
Volyymi: 19
Numero: 4
Sivunumerot: 803 - 818
Tieteenala: Tekniikka
Sähkö-, automaatio- ja tietoliikennetekniikka, elektroniikka
Sarja: INFORMATION SYSTEMS FRONTIERS
Aiheet:
Linkit: https://dx.doi.org/10.1007/s10796-015-9619-5
Organisaation sisäinen affiliaatio: Aalto-yliopisto, Department of Mathematics and Systems Analysis Aalto-yliopisto, Department of Communications & Networking