Maximum Likelihood Estimation of Toric Fano Varieties

Tekijät: Kosta, Dimitra; Kubjas, Kaie; Améndola, Carlos
Tekijöiden määrä: 3
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
JUFO-ID: 89881
Julkaisija: Mathematical Sciences Publishers
Julkaisuvuosi: 2020
ISSN: 2693-2997
Volyymi: 11
Numero: 1
Sivunumerot: 5 - 30
Tieteenala: Luonnontieteet
Matematiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Kubjas, Kaie - Aalto-yliopisto, Department of Mathematics and Systems Analysis
Sarja: Algebraic Statistics
Aiheet:
Linkit: http://adsabs.harvard.edu/abs/2019arXiv190507396A
https://research.aalto.fi/files/61233915/1905.07396
https://dx.doi.org/10.2140/astat.2020.11.5 Abstract
Organisaation sisäinen affiliaatio: Aalto-yliopisto, Department of Mathematics and Systems Analysis